HOT-INFO

23-300 Janów Lubelski,
Zapraszamy

+48-694 155 202
admin@janowlubelski.net

OGŁOSZENIA

NAPISZ DO NAS

FORUM JANÓW LUBELSKI.NET

POGODA

OGŁOSZENIE EXPRES

ZAPRASZAM O ZAMIESZCZANIA WŁASNYCH OGŁOSZEŃ I REKLAM

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL

Home

Super User
Odsłony: 755

Ostatnie spotkanie informacyjne władz Janowa z mieszkańcami w J.D.K w sprawie  instalacji fotowoltaicznych można rozpatrywać w dwojaki sposób .

Wnioski i odczucia wyniesione ze spotkania raczej nie nastrajają optymistycznie mieszkańców względem ekonomicznej sensowności projektu.

Bo czyż może być coś bardziej deprymującego jak oświadczenie prelegenta '' że jako uczestnicy projektu nie mamy co liczyć na zrobienie wielkiego biznesu na uzyskiwaniu energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych ''.

Co jest najciekawsze dobry biznes na projekcie zrobią właściele energetycznych linii przesyłowych ,kupując od nas w dzień nadwyżkę wyprodukowanej przez nas energii po cenie 18gr. za 1 Kilowat., w nocy odkupując tę samą ilość energii  od R. Energetycznego zapłacimy już powyżej 60 groszy za kilowat.

Kto na tym zrobi najlepszy biznes ?
Tutaj sprawa jest najbardziej jasna że jako pierwszy będzie producent paneli ,następne będą firmy instalatorskie .a stale w ryzach będą nas trzymały Rejony Energetyczne będące odbiorcami prądu i właścicielami linii przesyłowych .


A my znajdziemy się na szarym końcu ze stawką 18 groszy za kilowat wyprodukowanej energii.

Ciekawostką jest że gdy uzyskamy w projekcie np. 70 %-towe dofinansowanie ze strony funduszu .np od kwoty 30 tysięcy złotych całkowitej wartości inwestycji to zobowiązani jesteśmy do wpłaty  30 % sumy t.j.ok 9 tysięcy wkładu własnego ,i pokrycia podatku VAT od całości  t.j 6900 zł co w sumie daje nam w sumie kwotę 15900zł   ,czyli nasz rzeczywisty wkład wynosi 53 % kwoty podstawowej  ,nie 30 % tak jak się nam sugeruje  ,

Warto się dobrze zastanowić zanim wydamy dość sporą sumę na udział w projekcie.

Jeśli przyjmiemy że rocznie zużywamy 4000 kilowatów i chcielibyśmy tę kwotę zrekompensować to dzieląc to na statystyczną liczbę godzin słonecznych w roku dla miasta np. Lublina wynoszącą 1929 godzin to moc instalacji przy założeniu jej 100% towej sprawności i 100% nasłonecznienia przez cały czas, tak jak w miesiącach letnich to otrzymamy moc 2.07 kilowata

Ale zakładając tylko średnie roczne nasłonecznienie na poziomie 50 % to moc całkowita instalacji musi wynosić ponad 4 kilowaty ,a to jest już koszt około 30 tysięcy złotych plus VAT .

Dzieląc zainwestowaną kwotę 15900zł na 72 grosze to otrzymamy liczbę godzin jaką nasza instalacja musi przepracować 22083 godzin  a to jest ponad 5 lat po średnio 12 godzin działania na dobę aby wyzerować nasze nakłady.

Tak więc musimy sami przekalkulować czy nam się to opłaci .


R.M.

Wydrukuj tę wiadomość

Komentarze   

0 #1 profile 2018-11-01 12:49
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze, które są tutaj publikowane, są prywatnymi opiniami komentujących. Niniejszym nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii. Ponadto:

Komentarze nie odnoszące się do tematu lub zawierające tylko i wyłącznie reklamę mogą zostać usunięte.
Komentarze o charakterze wulgarnym i mającym na celu obrażanie innych nie będą publikowane.
Wpisany przez komentującego adres e-mail nie będzie publikowany i wykorzystywany w celach marketingowych.
Komentarz dodany po raz pierwszy nie pojawi się od razu, a trafi do kolejki komentarzy oczekujących na moderację.


Kod antyspamowy
Odśwież

Kategoria:

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne dla biznesu, samorządu terytorialnego jak i klientów indywidualnych z zachowaniem najwyższych standardów. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie z takim samym zaangażowaniem i dbałością o interesy naszych klientów. Zapewniamy pomoc zarówno w ramach współpracy stałej jak i doraźnej, w dogodnej dla państwa formie i godzinach.

Czytaj więcej- link.

Pisz - Publikuj - Ogłaszaj !!!

Czytaj więcej Button

.Jak jest smog, to musi być też biznes... na maskach ochronnych. "Gdy towaru zabrakło, klienci płacili podwójną cenę" iedy dziś rano w jedna z telewizji postraszyła, iż lepiej nie wychodzić z domu, bo na zewnątrz jest smog, Jana Maciantowicza obudziła seria powiadomień z poczty elektronicznej. To klienci oraz sklepy zaczęli słać pytania, gdzie można kupić maski przeciwsmogowe.

Czytaj więcej

.

Read More DE; ?>

Firma zajmuje się świadczeniem usług eksperckich z zakresu bezpieczeństwa pożarowego realizowanych przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. W związku z powyższym kreujemy warunki bezpieczeństwa pożarowego w obiektach budowlanych zgodnie ze scenariuszem rozwoju zdarzeń w przypadku pożaru, celem osiągnięcia akceptowalnego poziom ryzyka.

Czytaj więcej- link.