HOT-INFO

23-300 Janów Lubelski,
Zapraszamy

+48-694 155 202
admin@janowlubelski.net

OGŁOSZENIA

NAPISZ DO NAS

FORUM JANÓW LUBELSKI.NET

POGODA

OGŁOSZENIE EXPRES

ZAPRASZAM O ZAMIESZCZANIA WŁASNYCH OGŁOSZEŃ I REKLAM

PLG_KUNENADISCUSS_DEPENDENCY_FAIL
Super User
Odsłony: 807
Afera stulecia: Mafia CO2 wyłudzała miliardy euro. Dlaczego media w Polsce milczą na ten temat?
wpis z dnia 17/06/2016
[Obrazek: mafia-co2-466.jpg]
foto: sxc.hu

W Paryżu ruszył właśnie proces "mafii CO2" - międzynarodowej grupy przestępczej, która na handlu emisjami CO2 wyłudzała gigantyczne kwoty podatku VAT. Straty szacowane są na 5 mld euro. "Afera stulecia" - jak piszą o niej francuskie gazety - ma też polski wątek. Okazuje się, że głównym oskarżonym jest... polski biznesmen wiązany z politykami Platformy Obywatelskiej. Dlaczego media w Polsce do tej pory milczały na ten temat?


Na czym polegał przekręt? Grupa biznesmenów wpadła na pomysł, że będzie między sobą handlować uprawnieniami do emisji CO2. Sęk w tym, że handel ten był fikcyjny. Na Cyprze zakładano firmy-krzaki, którym wspomniani biznesmeni "sprzedawali" uprawnienia, wystawiając przy tym lewe faktury. Z racji tej, że przelewy na wspomniane faktury miały mieć charakter międzynarodowy, oszuści występowali do urzędów skarbowych o zwrot podatku VAT od trasgranicznych czynności handlowych. 

Na trop oszustów wpadły francuskie służby. Część przestępców zdołała się schronić w Izraelu. Póki co sielanka skończyła się dla trzech osób, które usłyszały zarzuty wyłudzania podatku VAT na gigantyczną skalę. Okazuje się, że wśród oskarżonych, którzy stanęli przed francuskim sądem jest także... Polak - Jarosław K.! Biznesmen ten w naszym kraju był do tej pory wiązany z politykami Platformy Obywatelskiej. 

Co ciekawe - temat afery związanej z wyłudzaniem zwrotu podatku VAT na handlu emisjami CO2 oraz polskiego wątku w sprawie, był jak do tej pory słabo rozpoznany przez polskie media. Witold Gadowski (dziennikarz i publicysta, który jako jeden z pierwszych zaczął informować o tej sprawie) celnie zauważa:

 
"Czy jeśli jednym z głównych oskarżonych jest Polak, przyjaciel Radosława Sikorskiego, towarzysz podróży Lecha Wałęsy, towarzysz oficjalnych podróży premiera Donalda Tuska, współdzierżawiący z najbogatszym Polakiem samolot odrzutowy – jeśli w tym procesie oskarżony jest taki człowiek, to czy media polskie powinny o tym wspominać?"
 
Polecam wysłuchanie pełnej wypowiedzi Gadowskiego na ten temat:
 
 

wpis z dnia 17/06/2016

Dodaj komentarz

Komentarze, które są tutaj publikowane, są prywatnymi opiniami komentujących. Niniejszym nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii. Ponadto:

Komentarze nie odnoszące się do tematu lub zawierające tylko i wyłącznie reklamę mogą zostać usunięte.
Komentarze o charakterze wulgarnym i mającym na celu obrażanie innych nie będą publikowane.
Wpisany przez komentującego adres e-mail nie będzie publikowany i wykorzystywany w celach marketingowych.
Komentarz dodany po raz pierwszy nie pojawi się od razu, a trafi do kolejki komentarzy oczekujących na moderację.


Kod antyspamowy
Odśwież

Kategoria:

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne dla biznesu, samorządu terytorialnego jak i klientów indywidualnych z zachowaniem najwyższych standardów. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie z takim samym zaangażowaniem i dbałością o interesy naszych klientów. Zapewniamy pomoc zarówno w ramach współpracy stałej jak i doraźnej, w dogodnej dla państwa formie i godzinach.

Czytaj więcej- link.

Pisz - Publikuj - Ogłaszaj !!!

Czytaj więcej Button

.Jak jest smog, to musi być też biznes... na maskach ochronnych. "Gdy towaru zabrakło, klienci płacili podwójną cenę" iedy dziś rano w jedna z telewizji postraszyła, iż lepiej nie wychodzić z domu, bo na zewnątrz jest smog, Jana Maciantowicza obudziła seria powiadomień z poczty elektronicznej. To klienci oraz sklepy zaczęli słać pytania, gdzie można kupić maski przeciwsmogowe.

Czytaj więcej

.

Read More DE; ?>

Firma zajmuje się świadczeniem usług eksperckich z zakresu bezpieczeństwa pożarowego realizowanych przez rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. W związku z powyższym kreujemy warunki bezpieczeństwa pożarowego w obiektach budowlanych zgodnie ze scenariuszem rozwoju zdarzeń w przypadku pożaru, celem osiągnięcia akceptowalnego poziom ryzyka.

Czytaj więcej- link.