WITAMY.

23-300 Janów Lubelski,
.

+ (48) 694 155 202
admin@janowlubelski.net

OGŁOSZENIA-POSTY-ARTYKUŁY- ZAMIESZCZAJ NIEODPŁATNIE .

OGŁOSZENIA-POSTY-ARTYKUŁY- ZAMIESZCZAJ NIEODPŁATNIE . BEZ OGRANICZEŃ I BEZ CENZURY

Super User
Odsłony: 539

Obwodnica  kosztem mieszkańców wsi Biała .

Ręka dobrego gospodarza jest widoczna w planowaniu i wydawaniu pieniędzy ,jeśli coś robi to podejmuje działania najbardziej ekonomiczne.

Najtańsza wersja obwodnicy Janowa Lubelskiego w ciągu D.K nr 74.to wariant nr 3.Jest on najkrótszy z możliwych i to bez przymusowych wysiedleń mieszkańców oraz najtańszy ,- tylko z jednym mostem .

Ale nie wiadomo dlaczego najdroższy i najbardziej-karkołomny wariant nr 2 jest najbardziej preferowany.

1) Wariant nr 2 jest najdłuższy-najdroższy ,niszczący bezpowrotnie dziesiątki hektarów stale użytkowanej rolniczo ziemi.

2)Wariant nr 2 jest najbardziej szkodliwy społecznie ,z wieloma przymusowymi wysiedleniami mieszkańców wsi Biała ,jest on również najdłuższy i najtrudniejszy infrastrukturalnie z wieloma mostami w tym jeden o długości ponad 250 metrów .

Czyżby można się tu dopatrywać niedopuszczalnej niegospodarności już na etapie projektowania i przeznaczenia publicznych pieniędzy  na niewłaściwy cel ? Zastanawiające jest jakie stanowisko w tej sprawie mogły by zająć odpowiednie służby ,oraz N.I.K.

Wielce prawdopodobne jest że osoby reprezentujące inwestora w.w. obwodnicy nie rozumieją pojęcia słowa ,, Obwodnica ''  na przykład według S.J.Polskiego

Cytat

Obwodnica

droga biegnąca dookoła miasta lub śródmieścia, której zadaniem jest odciążenie ruchu w mieście i ułatwienie przejazdu

Czyli  zadaniem obwodnicy nie jest przenoszenie uciążliwości z jednej miejscowości do drugiej , ale usunięcie uciążliwości poza obręb tych miejscowości.

Analizując  sytuację w której znaleźli się mieszkańcy wsi Biała odnosi się wrażenie że  

( SUWEREN- OBYWATEL- PODATNIK-MIESZKANIEC  BIAŁEJ ) jest dla Władz i Inwestora mniej wartościowy od drzew w lesie znajdujących się na trasie wariantu Nr 3 obwodnicy Janowa Lubelskiego  DK  nr 74 na południe od Janowa Lubelskiego .

Czy zatem dobro Obywateli z Białej będzie dla Władz i Inwestora jest mniej znaczące od  obszarów leśnych na trasie przebiegu wariantu Nr 3 inwestycji ???.

(Jeśli jednak  las dla władz i inwestora okaże się ważniejszy nad dobro zmuszanych do wysiedlenia (OBYWATELI  - PODATNIKÓW )z Białej  to prawdopodobnie uczciwe by było zwolnienie ich z jakichkolwiek obciążeń podatkowych jak i Obywatelskich  i rozpoczęcie poszukiwania nowych bardziej wartościowych  podatników w tych chronionych ostępach leśnych wśród łosi ,jeleni ,zajęcy i innej drobnej zwierzyny .)

Powyższe stwierdzenie jest formą humorystycznej dygresji wskazującej teoretyczną proporcjonalność praw,obowiązków.i wartości nadrzędnych w stosunku Obywatel Vs Państwo oraz Obywatel Vs Ochrona Środowiska.

Parafrazując powiedzenie jednego z polityków ze

cyt. Demokracja to przemoc i tyrania większości nad mniejszością . Odnosimy wrażenie że najtrafniej obrazuje to naszą obecną sytuacje

Red.  R.M i T.G

 

 

Kategoria:

DOM DO WYBURZENIA

CZYTAJ WIĘCEJ.

DOM DO WYBURZENIA

CZYTAJ WIĘCEJ. Button

DOM DO WYBURZENIA

CZYTAJ WIĘCEJ

DOM DO WYBURZENIA

CZYTAJ WIĘCEJ DE; ?>

DOM DO WYBURZENIA

CZYTAJ WIĘCEJ

DOM DO WYBURZENIA

CZYTAJ WIĘCEJ